· Srnčata jsou jednou z nejčastějších obětí zbytečné záchrany. Lidé najdou na poli opuštěné mládě, které vypadá, jako by potřebovalo zachránit. Pravdou ale je, že matky srny běžně nechávají své mladé celý den na jednom místě, a vracejí se k nim až večer. Je to bezpečnější pro ně i pro mladé. Pokud tedy najdete opuštěné srnče, s největší pravděpodobností mu nic nechybí. Jediný případ, kdy byste měli zasáhnout, je pokud mládě leží v místě, kde jezdí kombajny, v tom případě mládě odstraňte kousek do bezpečí, nebo pokud se běhá okolo a chová se zmateně. Takové srnčátko může být skutečně opuštěné.
· Ptáčata se učí létat, a často skončí na zemi, kde si je rodiče brzy najdou. Bohužel, než se tak stane, přitahují holátka pozornost samozvaných zachránců, kteří je odnášejí domů a následně jimi zbytečně plní záchranné stanice. Pro malé opeřence tedy platí totéž, co pro srny: pokud není mládě viditelně poraněné, nechte jej na místě, rodiče si jej brzy najdou. Pokud máte obavy z koček, psů nebo lišek, zkuste je opatrně, ANIŽ BYSTE SE JEJ DOTKLI HOLOU RUKOU, vysadit na nejbližší vyvýšený bod. Pokud najdete neopeřené ptáče, co vypadlo z hnízda, můžete jej zkusit, opět ne holou rukou, vysadit zpátky. Dávejte opravdu pozor, abyste se hnízda ani mláďat v něm nedotýkali, ptáci jsou velmi citliví na cizí pachy a hnízdo opustí. Naučte i své děti nesahat na hnízda, která najdou.
· I když platí, že liščí mláďata, hlavně ta malá, nevycházejí bez matky, ani o ně se není potřeba nijak zvlášť starat. Pokud narazíte na liščí mládě o samotě, je dost pravděpodobné, že má někde poblíž noru, a vy sledujete proces osamostatňování. I v případě malých zrzků tak platí, že pokud nejsou viditelně zraněná, nechte je být. Je také dobré naučit své potomky, že liška není malý pejsek, protože i nevinně vypadající mládě může bolestivě kousnout.